sonna.com.ua

  • EURO-PLECH
  • EURO-PLECH

Doplnkový sortiment

Odkvapový systém

Ponúkame odkvapový systém vyrábaný zo žiarovo pozinkovaného plechu dodávaný renomovaným švédskym výrobcom AKZONOBEL, ktorá vyniká atraktívnym vzhľadom a vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Farebný odkvapový systém sa vyrába z pozinkovaného plechu s hustotou pozinkovania 275 g/m2, s obojstrannou ochrannou povrchovou úpravou v hrúbke 50 μm, ktorá už nepotrebuje ďalší náter či inú údržbu. Jednotlivé diely odkvapového systému sú navrhnuté a vyrobené tak, aby ich montáž bola čo najjednoduchšia a aby dlhodobo, kvalitne a s minimálnymi nárokmi na údržbu plnili svoj účel.

Tepelná izolácia

Konštrukcia striech je trvalo vystavená účinkom tepla, zimy a iným poveternostným vplyvom. Profesionálne zateplenie strechy zabraňuje únikom tepla do okolia v zimných obdobiach. V letných mesiacoch naopak izolácia spomaľuje prestup tepla od slnečného žiarenia z vonkajšieho prostredia dovnútra budovy. Zateplením strešného plášťa sa dosiahne výrazné zníženie tepelných strát, ako aj úspora energie a zvýšenie vnútornej povrchovej teploty strechy.

Zateplenie plochej strechy

Pri zatepľovaní plochej strechy sa tiež musí zohľadniť veľa požiadaviek a technických noriem. Aj plochá strecha musí vydržať záťaž mokrého, alebo k stenám nafúkaného snehu, nesmie dovoliť prenikaniu vody do chráneného priestoru, nesmie dovoliť šírenie plameňa po jej povrchu a tiež samozrejme musí zamedziť unikaniu drahého tepla von do vzduchu.

Zateplenie šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy je osvedčeným spôsobom ako nielen zabrániť únikom tepla počas zimných mesiacov, ale aj spôsob ako využiť podkrovný priestor na bývanie. Ani klasické spôsoby zateplenia sa však nevyhli prísnym predpisom, a preto okrem systému zateplenia medzi a pod krokvami sa čoraz viac stretávame aj so systémami zateplenie nad krokvami.

Hutnícky materiál

Zaoberáme sa predajom aj hutníckych výrobkov, železiarskeho sortimentu a neželezných kovov. Ponúkame široký sortiment hutníckych materiálov a ďalších výrobkov slúžiacich ku kompletizácii a výrobe stavebných a zámočníckych konštrukcií.

Polykarbonát

Vzhľadom k tomu, že má polykarbonát vysokú odolnosť proti nárazu a zároveň nízku hmotnosť, je veľmi často využívaný napríklad na zastrešenie zimných záhrad, sklenníkov, terás. Sú opatrené ochrannou vrstvou proti UV žiareniu , ktorá zaisťuje mimoriadnu odolnosť voči starnutiu vplyvom klimatických podmienok , zabezpečuje dlhú životnosť , zaisťuje dlhodobé zachovanie optických vlastností. Polykarbonátové dosky sú viackomorové viacstenné extrudované polykarbonátové platne s hrúbkami 10 mm, 16 mm, 20 mm a 25 mm. Štandardne sa vyrábajú vo farebnom vyhotovení, a to číre, opál a bronz.

Stavebné rezivo

Zo sortimentu stavebného reziva vám môžeme ponúknuť hranoly, fošne, dosky a strešné laty rôznych rozmerov len v celých dĺžkach. V ponuke máme aj drevené obklady, OSB dosky a pod. Všetko stavebné rezivo je možné dodať aj s impregnáciou, podľa priania zákazníka.

Strešné laty

Dôležitým rezivom v stavebníctve sú strešné laty zo smrekového dreva. Musí mať špecifické rozmery podľa použitej strešnej krytiny, aby spĺňali nároky na nosnosť na m2. V tomto sortimente sme schopní dodať množstvo od niekoľkých kusov až po kamiónovej dodávky s dopravou až k zákazníkovi. Strešné laty dodávame už impregnované, čo zabezpečí dlhodobú ochranu dreva pred drevokazným hmyzom, hubami a plesňami.

Fošne

Fošne sa v stavebníctve používajú na šalovanie, premostenie rôznych prekážok a tiež ako podlahy lešenia. Pre dosiahnutie vyhovujúcej nosnosti sa fošne vyrábajú z kvalitného dreva s hrúbkou 50 mm.

Hranoly

Stavebné hranoly sú drevené polotovary so širokou mierou svojho možného profesijného uplatnenia. Hranoly sú neodmysliteľnou súčasťou pri stavbe drevených konštrukcií, používajú sa pre stavbu nosnej konštrukcie krovov, a tiež v nosných častiach krovu.

Tatranský profil

Tatranský profil je drevený obklad z kvalitného smrekového dreva na jednej strane s drážkou a na druhej strane s perom, ktorý je sušený a následne aj dôkladne brúsený. Tatranský profil je univerzálny a praktický obklad , ktorý pridá interiéru pekný vzhľad. Pre povrchovú úpravu obkladových paluboviek v našej ponuke nájdete rôzne nátery a farby .

OSB dosky

Osb dosky sú lisované dosky z veľkoplošných triesok spájané syntetickou. Osb dosky sú zostavené z troch vrstiev, ktoré sú k sebe kolmo orientované. Osb dosky sa vyrábajú v dvoch varintách. Osb dosky s perodrážkou, najčastejšie v rozmere 2500x675mm a osb dosky s rovnou hranou v rozmere 2500x1200mm. Osb dosky si získali veľkú obľubu u stavebníkov, vďaka svojej univerzálnosti. Osb dosky sú vhodné pre drevostavby, sendvičové panely, plošný materiál pre nové konštrukcie aj rekonštrukcie.